Almen Kalender

søndag 18. november 2018

25. søndag efter Trinitatis Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Agnete Brink

kl. 11:00
Fernisering - Jesper Tølbøll

kl. 14:30
Kaffesang og kage

 

onsdag 21. november 2018

kl. 14:00
Kom og syng med

 

torsdag 22. november 2018

kl. 16:00
Voksenkor

 

søndag 25. november 2018

Sidste søndag i kirkeåret Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Inge Thomsen

kl. 11:30
Kirkens Korshærs landsindsamling

 

tirsdag 27. november 2018

kl. 17:00
Meditation ved Inge Thomsen

 

onsdag 28. november 2018

kl. 19:30
Hasserisaften med Bente Bramming

 

torsdag 29. november 2018

kl. 16:00
Voksenkor

kl. 16:15
Kirke & kokkeri for småfolk

 

fredag 30. november 2018

kl. 10:30
Plejehjemsgudstjeneste Thulebakken

 

lørdag 1. december 2018

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste ved Mikael Byrial Jensen

kl. 16:00
Juletræstænding

 

søndag 2. december 2018

1. søndag i Advent Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Mikael Byrial Jensen, kirkefrokost efterfølgende

 

onsdag 5. december 2018

kl. 14:30
Kontaktklubben Adventsfest

 

torsdag 6. december 2018

kl. 16:00
Voksenkor

 

lørdag 8. december 2018

kl. 10:00
FDF juletræssalg

 

søndag 9. december 2018

2. søndag i Advent Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Agnete Brink

kl. 11:30
FDF juletræssalg

 

tirsdag 11. december 2018

kl. 13:30
Ældregudstjeneste

kl. 19:30
Bibelkreds ved Mikael Byrial Jensen

 

onsdag 12. december 2018

kl. 14:00
Kom og syng med

 

torsdag 13. december 2018

kl. 16:00
Voksenkor

 

søndag 16. december 2018

3. søndag i Advent Bibeltekst

kl. 16:00
De ni læsninger ved Henriette Rosendal

 

tirsdag 18. december 2018

kl. 09:30
Børnehavegudstjeneste ved Mikael Byrial Jensen

kl. 10:30
Børnehavegudstjeneste ved Mikael Byrial Jensen

 

torsdag 20. december 2018

kl. 16:00
Voksenkor

 

søndag 23. december 2018

4. søndag i Advent Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Mikael Byrial Jensen

 

mandag 24. december 2018

Juleaften Bibeltekst

kl. 10:30
Plejehjemsgudstjeneste Thulebakken ved Mikael Byrial Jensen

kl. 10:30
Plejehjemsgudstjeneste Otiumgården ved Agnete Brink

kl. 11:00
Familiegudstjeneste med krybbespil ved Henriette Rosendal

kl. 12:30
Familiegudstjeneste med krybbespil ved Henriette Rosendal

kl. 14:30
Gudstjeneste ved Agnete Brink

kl. 16:00
Gudstjeneste ved Mikael Byrial Jensen

 

tirsdag 25. december 2018

Juledag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Inge Thomsen

 

onsdag 26. december 2018

2. Juledag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Agnete Brink

 

torsdag 27. december 2018

kl. 16:00
Voksenkor

 

fredag 28. december 2018

kl. 14:00
Juletræsfest

 

søndag 30. december 2018

Julesøndag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Henriette Rosendal

 

mandag 31. december 2018

Nytårsaften Bibeltekst

kl. 15:30
Gudstjeneste ved Mikael Byrial Jensen

 

torsdag 3. januar 2019

kl. 16:00
Voksenkor

 

lørdag 5. januar 2019

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste ved Henriette Rosendal

 

søndag 6. januar 2019

Hellig tre Kongers dag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Henriette Rosendal

 

tirsdag 8. januar 2019

kl. 19:30
Bibelkreds

 

onsdag 9. januar 2019

kl. 14:00
Kom og syng med

kl. 14:30
Kontaktklubben med Per Andersen

kl. 19:30
Koncert med Jesper Lundgård

 

torsdag 10. januar 2019

kl. 16:00
Voksenkor

 

søndag 13. januar 2019

1. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Agnete Brink

 

onsdag 16. januar 2019

kl. 16:15
Kirke & kokkerier for småfolk ved Henriette Rosendal

 

torsdag 17. januar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 20. januar 2019

2. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Mikael Byrial Jensen

 

mandag 21. januar 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

tirsdag 22. januar 2019

kl. 19:30
Bibelkreds

 

onsdag 23. januar 2019

kl. 19:30
Hasserisaften- Jens Smærup Sørensen

 

torsdag 24. januar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

fredag 25. januar 2019

kl. 10:30
Thulebakken ved Mikael Byrial Jensen

 

søndag 27. januar 2019

3. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Inge thomsen

kl. 14:30
Kaffesang og kage med Trio/vokalgruppe og Peter Lindhardt Toft

 

torsdag 31. januar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

lørdag 2. februar 2019

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste ved Agnete Brink

 

søndag 3. februar 2019

4. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst

kl. 17:00
Kyndelmisseudstjeneste ved Agnete Brink

 

tirsdag 5. februar 2019

kl. 19:30
Bibelkreds

 

onsdag 6. februar 2019

kl. 14:30
Kontaktklubben

 

torsdag 7. februar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 10. februar 2019

Sidste søndag efter hellig trekonger Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Henriette Rosendal

 

onsdag 13. februar 2019

kl. 14:00
Kom og syng med

 

torsdag 14. februar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 17. februar 2019

Septuagesima Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Agnete Brink

 

søndag 24. februar 2019

Seksagesima Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Inge Thomsen

 

mandag 25. februar 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

tirsdag 26. februar 2019

kl. 19:30
Bibelkreds

 

onsdag 27. februar 2019

kl. 19:30
Hasserisaften med Svend Andersen

 

torsdag 28. februar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

kl. 16:15
Kirke & kokkerier for småfolk

 

søndag 3. marts 2019

Fastelavns søndag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Mikael Byrial Jensen

kl. 14:30
Kaffesang og kage

 

torsdag 7. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor plejehjem

 

torsdag 14. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

mandag 18. marts 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

onsdag 20. marts 2019

kl. 16:15
Kirke & kokkerier for småfolk

 

torsdag 21. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

onsdag 27. marts 2019

kl. 19:30
Hasserisaften - Rasmus Vangshardt

 

torsdag 28. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

torsdag 4. april 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 7. april 2019

Mariæ Bebudelse Bibeltekst

kl. 14:30
Kaffesang og kage

 

mandag 8. april 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

onsdag 10. april 2019

kl. 16:15
Kirke & kokkerier for småfolk

 

torsdag 11. april 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

torsdag 18. april 2019

Skærtorsdag Bibeltekst

kl. 15:30
Voksenkor

 

torsdag 25. april 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

torsdag 2. maj 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

torsdag 9. maj 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

lørdag 11. maj 2019

kl. 09:00
Konf. 7C Gl Hasseris

kl. 11:00
Konf. 7. D, Gl. Hasseris

 

søndag 12. maj 2019

3. søndag efter Påske Bibeltekst

kl. 09:00
Konf. 7A. Gl. Hasseris

kl. 11:00
Konf. 7C, Gl. Hasseris