Almen Kalender

søndag 20. januar 2019

2. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Mikael Byrial Jensen

 

mandag 21. januar 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

tirsdag 22. januar 2019

kl. 19:00
Menighedsrådsmøde

kl. 19:30
Bibelkreds

 

onsdag 23. januar 2019

kl. 19:30
Hasserisaften- Jens Smærup Sørensen

 

torsdag 24. januar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

fredag 25. januar 2019

kl. 10:30
Thulebakken ved Mikael Byrial Jensen

 

søndag 27. januar 2019

3. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Inge thomsen

 

torsdag 31. januar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

lørdag 2. februar 2019

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste ved Agnete Brink

 

søndag 3. februar 2019

4. søndag efter Hellig tre Konger Bibeltekst

kl. 17:00
Kyndelmisseudstjeneste ved Agnete Brink

kl. 18:00
Menighedsmøde med bespisning

 

tirsdag 5. februar 2019

kl. 19:30
Bibelkreds

 

onsdag 6. februar 2019

kl. 14:30
Kontaktklubben

 

torsdag 7. februar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 10. februar 2019

Sidste søndag efter hellig trekonger Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Henriette Rosendal

 

onsdag 13. februar 2019

kl. 14:00
Kom og syng med

 

torsdag 14. februar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 17. februar 2019

Septuagesima Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Agnete Brink

 

søndag 24. februar 2019

Seksagesima Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Inge Thomsen

 

mandag 25. februar 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

tirsdag 26. februar 2019

kl. 19:30
Bibelkreds

 

onsdag 27. februar 2019

kl. 19:30
Hasserisaften med Svend Andersen

 

torsdag 28. februar 2019

kl. 15:30
Voksenkor

kl. 16:15
Kirke & kokkerier for småfolk

 

lørdag 2. marts 2019

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste ved Mikael Byrial Jensen

 

søndag 3. marts 2019

Fastelavns søndag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Mikael Byrial Jensen

kl. 14:30
Kaffesang og kage

 

torsdag 7. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor plejehjem

 

søndag 10. marts 2019

1. søndag i Fasten Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Henriette Rosendal

 

onsdag 13. marts 2019

kl. 19:00
Menighedsrådsmøde

 

torsdag 14. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 17. marts 2019

2. søndag i Fasten Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse

kl. 16:30
Kantategudstjeneste ved Agnete Brink

 

mandag 18. marts 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

onsdag 20. marts 2019

kl. 16:15
Kirke & kokkerier for småfolk

 

torsdag 21. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 24. marts 2019

3. søndag i Fasten Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse ved Agnete Brink

 

onsdag 27. marts 2019

kl. 19:30
Hasserisaften - Rasmus Vangshardt

 

torsdag 28. marts 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 31. marts 2019

Midfaste, 4. søndag i Fasten Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Mikael Byrial Jensen

 

torsdag 4. april 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

lørdag 6. april 2019

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste, Henriette Rosendal

 

søndag 7. april 2019

Mariæ Bebudelse Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Henriette Rosendal

kl. 14:30
Kaffesang og kage

 

mandag 8. april 2019

kl. 19:30
Studiekreds

 

onsdag 10. april 2019

kl. 16:15
Kirke & kokkerier for småfolk

 

torsdag 11. april 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

søndag 14. april 2019

Palmesøndag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Henriette Rosendal

 

torsdag 18. april 2019

Skærtorsdag Bibeltekst

kl. 15:30
Voksenkor

kl. 19:00
Gudstjeneste, Mikael Byrial Jensen

 

fredag 19. april 2019

Langfredag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Mikael Byrial Jensen

 

lørdag 20. april 2019

kl. 17:00
Andagt, Agnete Brink

 

søndag 21. april 2019

Påskedag Bibeltekst

kl. 10:00
HøjmesseAgnete Brink

 

mandag 22. april 2019

2. Påskedag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Inge Thomsen

 

torsdag 25. april 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

lørdag 27. april 2019

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste, Agnete Brink

 

søndag 28. april 2019

1. søndag efter Påske Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Agnete Brink

 

torsdag 2. maj 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

torsdag 9. maj 2019

kl. 15:30
Voksenkor

 

lørdag 11. maj 2019

kl. 09:00
Konf. 7C Gl Hasseris

kl. 11:00
Konf. 7. D, Gl. Hasseris

 

søndag 12. maj 2019

3. søndag efter Påske Bibeltekst

kl. 09:00
Konf. 7A. Gl. Hasseris

kl. 11:00
Konf. 7B, Gl. Hasseris

 

onsdag 15. maj 2019

kl. 19:00
Menighedsrådsmøde

 

fredag 17. maj 2019

Store Bededag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Agnete Brink

 

søndag 19. maj 2019

4. søndag efter Påske Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Henriette Rosendal

 

søndag 26. maj 2019

5. søndag efter Påske Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Inge Thomsen

 

torsdag 30. maj 2019

Kristi Himmelfarts Dag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Agnete Brink

 

lørdag 1. juni 2019

kl. 11:00
Dåbsgudstjeneste, Mikael Byrial Jensen

 

søndag 2. juni 2019

6. søndag efter Påske Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Mikael Byrial Jensen

 

søndag 9. juni 2019

Pinsedag Bibeltekst

kl. 10:00
Højmesse, Henriette Rosendal

 

onsdag 28. august 2019

kl. 19:00
Menighedsrådsmøde

 

onsdag 9. oktober 2019

kl. 19:00
Menighedsrådsmøde

 

onsdag 27. november 2019

kl. 19:00
Menighedsrådsmøde